“KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY”

“Kto Ty jesteś? Polak mały” – pod taki właśnie hasłem w Naszym przedszkolu odbył się dziś konkurs patriotyczny, którego celem było propagowanie i obcowanie z tematyką patriotyczną oraz wzbudzanie wśród dzieci postawy szacunku do Ojczyzny. Przedstawiciele najstarszych grup z powagą i dumą recytowali wierszyki opisujące nasz kraj, a rówieśnicy mocno trzymali za nich kciuki. Jury miało trudne zadanie, by wyłonić zwycięzcę i ostatecznie wszystkie dzieci stanęły na podium, zdobywając tym samym nagrody dla siebie i grupy. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przygotowaniu dzieci oraz Radzie Rodziców za ufundowanie nagród.

Dzieci siedzą na krzesełkach i z niecierpliwością czekają na rozpoczęcie konkursu. W tle napis “Konkurs recytatorski”, sylwety dzieci trzymające flagi oraz kontur Polski.

Pani Dyrektor wraz z jury wręczą dziewczynce dyplom i upominki.

Dziewczynka w biało – czerwonej opasce na głowie i chłopiec w białej koszuli siedzą na krzesełkach.

Chłopiec w białej koszuli, dziewczynka odświętnie ubrana trzyma w ręku mikrofon i recytuje wiersz.

Przejdź do treści