Kreatywne „Niedźwiadki” – liczmany z masy solnej

Niedźwiadki w ramach kręgu tematycznego „Poznajemy różne zawody” zgłębiły zawód piekarza. Dzieci ułożyły historyjkę obrazkową „Jak powstaje chleb”, potrafiły również pełnymi zdaniami ją opowiedzieć oraz wzbogaciły słownictwo o nowe określenia związane z zawodem piekarza. Niedźwiadki dowiedziały się również jakie są gatunki pieczywa i rodzaje mąk. Potrafiły określić, które pieczywo jest zdrowsze i bogatsze w składniki odżywcze.  Na zakończenie zajęć dzieci wykonały z masy solnej liczmany w postaci małych chlebków, bułek, rogalików i bagietek. Liczmany posłużą nam do zajęć matematycznych i urozmaicą asortyment wykorzystywany podczas zabawy w sklep.

Na zdjęciu 5 dzieci prezentuje wykonane przez siebie liczmany z masy solnej w postaci chlebków, bułek, rogalików i bagietek.

Na zdjęciu 12 dzieci prezentuje wykonane przez siebie liczmany z masy solnej w postaci chlebków, bułek, rogalików i bagietek.

Na zdjęciu 4 dzieci prezentuje wykonane przez siebie liczmany z masy solnej w postaci chlebków, bułek, rogalików i bagietek

Przejdź do treści