Kącik przyrodniczy – Panterki

Na zdjęciu pokazane są doniczki z posadzonymi przez dzieci kwiatami.

Wiosna zawitała przyrodzie. Dużo słońca, rozwijające się pąki na drzewach, rosnące kwiatki to oznaki aktualnej pory roku. W grupie panterki powstał kącik przyrodniczy, w którym dzieci postawiły posadzone przez siebie kwiaty. Do doniczek wykonanych z butelek po napojach przedszkolaki posadziły różne cebulki kwiatowe: mieczyki, lilie, narcyzy, hiacynty, szczawiki, i inne. Dzieci regularnie będą prowadzić obserwacje i porównywać wzrost roślin.

Troje dzieci siedzi przy stoliku. W dłoni trzymają cebulki kwiatowe.

Troje dzieci siedzi przy stoliku. W dłoni trzymają cebulki kwiatowe.

16 dzieci siedzi przy wspólnym stole. Każdy ma założone na ręku rękawiczkę. Stół jest przykryty folią.

16 dzieci siedzi przy wspólnym stole. Każdy ma założone na ręku rękawiczkę. Stół jest przykryty folią.

Na zdjęciu pokazane są doniczki z posadzonymi przez dzieci kwiatami.

Na zdjęciu pokazane są doniczki z posadzonymi przez dzieci kwiatami.

 

Przejdź do treści