Jesienne zajęcia otwarte w Panterkach

1 października dzieci z gr. Panterki zaprosiły na zajęcia swoich rodziców i najbliższych. Tematyka zajęć byłą związana z aktualną porą roku – jesienią. Przedszkolaki śpiewały piosenki, tańczyły z rodzicami, przeliczały elementy zbiorów, układały rytmy z darów jesieni oraz rozwijały swoje umiejętności słuchowe odgadując ile dźwięków usłyszeli. Ponadto kształtowały umiejętność analizy słuchowej wyrazów: orzechy, grzyby, żołędzie i kasztany. Zajęcia otwarte dla rodziców mają na celu wzmocnienie poziomu integracji dziecka-rodzica-przedszkola oraz zaprezentowanie przez dzieci swoich umiejętności. W dalszej części spotkania dzieci wykonywały ze swoimi gośćmi warzywno-owocowe kukiełki. Na koniec dla dzieci była przygotowana atrakcja – duże bańki mydlane. Dziękujemy rodzicom za przybycie oraz za przygotowanie poczęstunku.

Przejdź do treści