Jesienna pogoda – Panterki

Chłopiec i dziewczynka demonstrują ubiór odzieży na deszczową pogodę. Mają ubrane: deszczaki i kalosze, w ręku trzymają rozłożoną parasolkę.

Jesienna pogoda najczęściej kojarzy się z deszczem, jest częstym zjawiskiem występującym na dworze. Panterki dzięki realizacji różnych zadań wiedzą, jak się przygotować do wyjścia w deszczową pogodę. Utrwaliły nazwy odzieży, dzięki różnobarwnym parasolkom, które przyniosły do przedszkola udoskonaliły znajomość kolorów i wzorów. Ponadto rozwiązując zagadki o parasolkach rozwinęły umiejętność budowania zdań. Przedszkolaki układały również z papierowych kółek kształt parasolki i wykonały pracę plastyczną pt. “Jesienny krajobraz”.

Kilkoro dzieci siedzi na dywanie. Przed sobą mają białą kartkę, na której układają kształt parasolki z papierowych kółek.

Dziewczyna siedzi na dywanie trzymając w ręku rozłożoną parasolkę w różowo-zielone wzorki.