„Jesień w Panterkach”

Chłopiec i dziewczynka siedzą na krzesłach. W rękach trzymają wykonane przez siebie grzyby z papieru. Za nimi na stoliku jest kącik przyrodniczy.

W ostatnim tygodniu września przedszkolaki rozmawiali o jesieni, jej oznakach i zmianach jakie dzieją się w przyrodzie przy zmianie pór roku. Dzieci w czasie spacerów z rodzicami zbierali różne dary jesieni: żołędzie, kasztany, noski, liście, szyszki, jarzębinę. Przyniesione do przedszkola były bardzo pomocne do zajęć. Dzieci segregowały je, opisywały ich wygląd, rozwiązywały zagadki z nimi związane. Ponadto dzieci usprawniały swoje sprawności manualne wykonując pracę plastyczną „Grzyby”.

Kilkoro dzieci siedzi na dywanie. Przed nimi rozłożone są różne dary jesieni: żołędzie, kasztany, liście, jarzębina, itp.

Na dywanie chłopiec rozkłada kolorowe liście. Wokoło siedzą dzieci.