“Gry bez prądu”

Kolejny dzień ferii zimowych spędzamy pod hasłem „Gry bez prądu”. Jest to gigantyczna kategoria obejmująca wszystkie gry w tradycyjnej formie: gry planszowe, gry karciane jak i puzzle oraz gry z użyciem dużych plansz. Rozwijają one w dzieciach umiejętności przewidywania, podejmowania decyzji, planowania, uczenia myślenia strategicznego. Gry “bez prądu” sprawiają wiele przyjemności, uczą współpracy, rozwijają relacje społeczne i emocjonalne. Dają poczucie sukcesu, jak również uczą godzenia się z porażką, co w corocznej analizie obserwacji dzieci jest jednym z trudniejszych elementów osiągnięcia gotowości szkolnej. Taka forma gier jest alternatywą spędzenia w przedszkolu zabawy dowolnej, gdy dziecko nie potrafi samo zorganizować sobie czasu na zabawę. Zapraszamy do galerii.

Przejdź do treści