Garden time. Język angielski w grupie “Niedźwiadki”

IMG

„Niedźwiadki” wkroczyły w tematykę rodzinną. Zapoznaliśmy się z następnym słownictwem: ‘a mummy’ – mama, ‘a daddy’ – tata, ‘a grandma’ – babcia, ‘a grandpa’ – dziadek, a garden – ogród. Tematyka rodzinna została rozszerzona o słownictwo związane z ogrodnictwem: ‘picking flowers’ – zrywanie kwiatków, ‘watering seeds’ – podlewanie nasionek, ‘planting seeds’- sianie nasionek, ‘digging holes’ – kopanie dziur. Ułożyliśmy karty flashcards zgodnie z treścią piosenki „The garden flash’ . Naszym zadaniem było poruszanie się przy kartach obrazujących treść piosenki zgodnie z usłyszanym nagraniem. Z pewnością  głęboko w pamięci pozostanie nam nauka piosenki pt.” Goodbye, Auf Wiedersehen, Do widzenia”, przy wykonaniu której wtórował nam dźwięk gitary akustycznej.

IMG


Zdjęcie przedstawia dziewczynkę na zajęciach języka angielskiego, która trzyma w rękach dwie karty obrazkowe, przedstawiające słownictwo utrwalane na zajęciach: ‘a daddy’ – tata oraz ‘digging holes’ – kopanie dziur. Wokół dziewczynki siedzą dzieci w kole.

IMG

Zdjęcie przedstawia chłopca siedzącego na krześle. Jakub uczestniczy w zajęciach języka angielskiego. Trzyma gitarę akustyczną i próbuje na niej zagrać.

Przejdź do treści