„Ferie na wesoło” – Zabawa w teatr

Pierwszy dzień „Ferii na wesoło” poświęcony był zabawie w teatr. Dzieci obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt. „Czerwony Kapturek”, a później same odgrywały role. Bawiły się kukiełkami oraz kostką naśladując emocje i zwierzęta. Miały okazje przebrać się za różne postacie. Podczas zajęć z tej dziedziny mogły dowiedzieć się, jak powstaje sztuka teatralna i wzbogacić swój słownik o takie pojęcia jak np. scenarzysta, reżyser, aktor, rekwizyty, dekoracja, kostiumy. Miały możliwość własnoręcznie wykonać pacynki oraz wyrazić siebie poprzez zabawy ruchowe. Teatr stał się dla dzieci rzeczywistością, w której wszystko może się zdarzyć a odtwórca roli ma okazję realizować swoje marzenia, by stać się kimś innym.  Świat zabaw teatralnych przyniósł dzieciom wiele korzyści, stał się okazją do wspaniałej zabawy dającej wiele satysfakcji.

Przejdź do treści