Dzień Tolerancji w Panterkach

W piątek 15 listopada dzieci z grupy Panterki obchodziły ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Na początku dzieci obejrzały film “Urodziny Maćka, czyli krótka historia o tolerancji”. Podczas rozmowy na temat obejrzanego filmu przedszkolaki uznały, że wszyscy jesteśmy inni, różnimy się od siebie, jednak nie jest to przeszkodą by się wspólnie dobrze bawić i miło spędzać czas w przedszkolu. Następnie przedszkolaki poznały mieszkańców innych krajów. Zauważyły, że ludzie na całym świecie różnią się od siebie: językiem, wyglądem, kolorem skóry, ubiorem. Wspólnie też wykonały pracę plastyczną pt.: “Dzieci z różnych stron świata”. Zajęcia o tolerancji miały na celu kształtowanie prawidłowych zachowań i postaw społecznych, poszanowaniu uczuć innych ludzi oraz akceptacji odmienności innych ludzi.

Przejdź do treści