Dzień Przedszkolaka

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

„Nic nie jest tak szlachetne i przydatne jak dobre wspomnienie…
Kto zgromadził wiele takich wspomnień z dzieciństwa,
zaopatrzył się na całe swe życie.”

– F. Dostojewski 

20 września – to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i  ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego. Nasze przedszkolaki świętowanie rozpoczęły  w środę 18 września przedstawieniem Teatru Form Niezależnych Korzunowicz pt.: „Strych z zabawkami”. W dniu 23.09.2019 dzieci zostały zaproszone  do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Muzyczną prezentacją grup rozpoczęliśmy świętowanie w naszym przyjaznym ogrodzie. Przedszkolaki rzucały piłką do celu, chodziły po linie, skakały na trampolinie, puszczały bańki mydlane. Odbył się również slalom z piłką, zabawa z wykorzystaniem drabinek oraz skoki  przez „kałużę”. 

  Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Wspólna zabawa taneczna i drobne upominki zakończyły naszą imprezę na świeżym powietrzu.

Przejdź do treści