Dzień Pizzy w Słonikach

Pizzę uwielbiają zarówno dorośli jak i dzieci, dlatego w grupa Słoniki w piątek 9 lutego obchodziła Międzynarodowy Dzień Pizzy.
 Przedszkolaki na zajeciach miały okazję dowiedzieć się jak powstaje pizza i jakich składników potrzeba, aby ją przygotować. Dzieci poznały historię powstania tej potrawy włoskiej oraz dowiedziały się, z którego kraju pochodzi. Przedszkolaki podczas zajęć wykonywały zadania matematyczne oraz układały wyraz pizza, doskonały motorykę małą podczas kolorowania pizzy oraz wycinania czapek. Zamieniły się małych kucharzy podczas tworzenia pizzy z masy solnej i plasteliny. Dzieci otrzymały dyplom za udział w zajęciach z okazji Dnia Pizzy.
Najbardziej wyczekiwanym przez dzieci punktem dnia było oczywiście zjedzenie przepysznej pizzy zamówionej przez rodziców.
Przejdź do treści