Dzień kolorowej skarpety w grupie Żółwiki

21 marca to nie tylko początek kalendarzowej wiosny, ale również Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa – Dzień Kolorowej Skarpetki.

Przedszkolaki z grupy Żółwiki w dniu dzisiejszym pamiętały o tym, by ubrać kolorowe skarpetki. W ten sposób chcieliśmy pokazać, że integrujemy się z osobami z Zespołem Downa i ich rodzinami.

Podczas krótkiej pogadanki udało nam się ustalić, że każdy z nas jest na swój sposób inny, różnimy się pod wieloma względami i ta inność i różnorodność jest naturalną rzeczą.

Nie zabrakło także zaprojektowania swojej skarpetki. To był bardzo atrakcyjny dzień, a jednocześnie niesamowita Lekcja Tolerancji!

Zdjęcie przedstawia dzieci w białych bluzkach pozujące do wspólnego zdjęcia na tle dekoracji.

Zdjęcie przedstawia siedzące na dywanie dzieci w skarpetkach nie do pary. Na środku leży serce z napisem “Miłość nie liczy chromosomów”

Zdjęcie przedstawia stojące dziewczynki na tle dekoracji. W rękach trzymające kolorowe papierowe skarpetki.