Dzień kolorowej skarpetki w grupie Tygryski

Zdjęcie przedstawia dzieci w wiosennych opaskach, które prezentują zaprojektowane przez siebie "kolorowe skarpetki".

21 marca nawiązuje do obecności u osób z Zespołem Downa dodatkowego, trzeciego chromosomu w 21 parze chromosomów. Celem obchodzonego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tej wady genetycznej, propagowanie praw i dobra ludzi z Zespołem Downa oraz integracja z nimi.
W tym dniu Tygryski solidaryzując się z osobami z Zespołem Downa założyły kolorowe skarpetki 🧦🧦🧦, a także wyeksponowały je na ubraniach podczas wiosennego przemarszu.🐯🐯🐯
Przedszkolaki obejrzały także teatrzyk sylwet “Oni są wśród nas” oraz zaprojektowały własne kolorowe skarpetki.❤️🧡💛💚💙💙💜

Zdjęcie przedstawia dzieci w wiosennych opaskach, które prezentują zaprojektowane przez siebie “kolorowe skarpetki”.

Zdjęcie przedstawia całą grupę przedszkolną. Dzieci leżą na dywanie tworząc, prezentują ubrane w tym dniu skarpetki nie do pary.

Zdjęcie przedstawia chłopca,który uczestniczy w wiosennym przemarszu połączonym z "Dniem kolorowej skarpetki". Z tej okazji chłopiec ma przyczepione do kurtki skarpetki nie do pary, a w rączce trzyma bukiet kwiatów.