Dzień Gofra w grupie Biedronki

image

22 marca dzieci z grupy  „Biedronki” świętowały „Międzynarodowy Dzień Gofra” . Podczas zajęć dowiedziały się wielu ciekawostek na temat gofrów. Poznały zasady bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego, a także utrwaliły zasady higieny podczas posiłków. Przedszkolaki zapoznały się z przepisem na pyszne gofry. Z wielkim zapałem odmierzały składniki i wsypywały je do miski. Następnie upiekły je w gofrownicy. Kiedy były już gotowe każde dziecko mogło wykazać się swoją kreatywności w postaci dekorowania gofra. Tego dnia wszystkie dzieci zajadały się pysznymi goframi z bitą śmietaną, owocami, dżemem, czekoladą czy cukrem pudrem. Wspólne przygotowanie gofrów było super zabawą. Gofry były pyszne, a ich zapach roznosił się po całym przedszkolu. Serdecznie dziękujemy Rodzicom za pomoc w organizacji tego pysznego dnia.

image

Dzieci obserwują przygotowywanie ciasta na gofry.

image

Chłopiec nalewa mleko.

image

Dziewczynka sypie proszek do pieczenia.

image

Dzieci obserwują przygotowywanie ciasta.

image

Dziewczynka wlewa olej do ciasta.

image

Dzieci jedzą gofry.

image

Dzieci smakują gofry.

Przejdź do treści