Dzień gier planszowych w gr. “Reniferki”

Gry są ważnym i wiodącym środkiem kształtowania odpowiednich postaw u dzieci. Pełnią między innymi funkcję kształcącą, poznawczą, motywacyjną, integracyjną, wychowawczą i terapeutyczną. Szczególną rolę pełnią zaś gry planszowe, które rozwijają dziecięcą sprawność motoryczną, spostrzegawczość, refleks, orientację przestrzenną i pamięć. Usprawniają mowę, wzbogacają zasoby językowe, wpływają na doskonalenie umiejętności matematycznych i rozwijają zainteresowania. podczas dzisiejszego dnia zorganizowaliśmy w naszej grupie “Dzień gier planszowych”, wśród których były między innymi: “Warcaby”, “Chińczyk”, “Pięć sekund”, “Grzybobranie” oraz inne. Przedszkolaki poznały radość współzawodnictwa, wielorakość gier planszowych, zasady korzystania z nich oraz możliwość atrakcyjnie spędzonego czasu. Nie zabrakło oczywiście emocji, zdrowej rywalizacji i zabawy.

Przejdź do treści