Dzień Dinozaura w grupie Motylki

inbound

26 lutego obchodziliśmy Dzień Dinozaura – święto znanych, prehistorycznych stworzeń. Dzieci poznały historię dinozaurów, dowiedziały się kiedy żyły, co jadły i jak wyglądały. Przedszkolaki wiedzą także komu dinozaury zawdzięczają swoje nazwy. Rozmawialiśmy na temat pracy paleontologa i dokonaliśmy własnych wykopalisk, dzięki którym zobaczyliśmy jak wygląda szkielet dinozaura. Dziękuję Rodzicom za możliwość tego doświadczenia, a dzieciom za przyniesienie zabawkowych dinozaurów i ciekawych książek.

inbound

Zdjęcie przedstawia dzieci siedzące w kole podczas omawiania tematu.

inbound

Zdjęcie przedstawia dzieci układające zdjęcie dinozaura z czterech elementów.

inbound

Zdjęcie przedstawia dzieci, które za pomocą narzędzi szukają szkieletu dinozaura w gipsowej kostce.

 

Przejdź do treści