Dzieci z grupy Żółwiki poznają zawody rodziców- wulkanizator

Dzisiejszego dnia “Żółwiki”wybrały się do firmy OLBO – serwis ogumienia w Lubawie w celu poznania zawodu wulkanizatora. Tam czekał na nas pan Andrzej – tata Karola, który z wykształcenia jest mechanikiem samochodowym, natomiast na co dzień jest pracownikiem serwisu ogumienia. Przedszkolaki zostały oprowadzone przez p. Andrzeja, który wyjaśnił na czym polega wymiana opony i jej naprawa. Mieliśmy okazje zwiedzić również Okręgową stację kontroli pojazdów, myjn samochodową. “Żółwiki” miały także możliwość zobaczyć jak wygląda auto podniesione do góry podczas naprawy.
Celem spotkania było poszerzenie wiedzy oraz zainteresowań dzieci na temat wybranych zawodów
rodziców, jak i wyrobienie wśród przedszkolaków szacunku do ludzkiej pracy, uświadomienie znaczenia pracy w życiu człowieka. Po ciekawej i pełnej wrażeń wycieczce dzieci wróciły do przedszkola.

W imieniu wszystkich przedszkolaków z grupy Żółwiki jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy “Firmie OLBO” za możliwość zwiedzenia  Państwa zakładu oraz wszystkim pracownikom za poświęcony nam czas i nową ciekawą wiedzę, dzięki której poszerzyły się horyzonty dzieci na temat zawodu wulkanizatora.

Przejdź do treści