„Dyscypliny sportowe” – Niedźwiadki

O tym jak bezpiecznie i wesoło spędzać zimowy czas wiedzą dzieci z grupy Niedźwiadki. Proponowane zabawy na zajęciach miały na celu zachęcanie dzieci do bezpiecznych zabaw na śniegu oraz rozwijanie sprawności i koordynacji ruchowej poprzez różne formy aktywności sportowej. Niedźwiadki przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa podczas zabaw zimowych i w trakcie uprawiania sportów zimowych. Wzbogaciły wiedzę i słownictwo o różne zimowe dyscypliny sportowe również te nieco mniej znane, tj: bobsleje, curling. Wspomnieliśmy o naszych sportowcach uprawiających zimowe sporty, z których jesteśmy dumni, m.in. – Justynę Kowalczyk, Kamila Stocha… Dzieci poprzez zabawy kartami logicznymi, układanie historyjek obrazkowych, działania plastyczne rozwijały umiejętności manualne, stymulowały percepcję słuchową i ruchowo-wzrokową oraz myślenie przyczynowo-skutkowe.

Przejdź do treści