Delfinki w Bibliotece

Dzisiaj Delfinki wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej. Pani Izabela zabrała nas do czytelni, gdzie przedszkolaki rozwiązywały przygotowane hasła oraz poznały kodeks postępowania z książką oraz jej „prośby” w czytanym przez Panią wierszu. Poznały również budowę książki. Następnie zaprezentowała i dała do obejrzenia dzieciom książeczki z działu dziecięcego. Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Jednak jeszcze większą radość sprawiło im oglądanie  książeczek z trójwymiarowymi ilustracjami w okularach.

Przedszkolaki zwiedziły placówkę, z wielkim zainteresowaniem przeglądały książki znajdujące się na półkach, ale szczególnie zainteresował ich dział dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się, co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować.  Zobaczyły także jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. W trakcie pobytu w bibliotece, dzieci rozwiązywały zagadki związane z postaciami z bajek i baśni. Na zakończenie nie zabrakło słodkiego poczęstunku oraz małych upominków – zakładek do książek i obrazków do kolorowania.

 

 

Przejdź do treści