Delfinki na wycieczce w Toruniu

Dzisiaj Delfinki z samego rana wybrały się na wycieczkę do Torunia pierwszym punktem atrakcji było „Żywe Muzeum Piernika, które nie jest tradycyjnym muzeum, w którym ogląda się eksponaty w szklanych gablotach. To swoiste teatrum, w którym goście biorą udział w interaktywnym pokazie, prowadzonym przez, doświadczonych w swych fachu, animatorów. Dzięki temu poznawanie historii staje się prawdziwą przygodą! N początek składały dzieci przysięgę czeladnika piernikarstwa. Dzieci miały okazję poznać składniki ciasta piernikowego, poznały nazwy przypraw oraz ich zapachy, następnie samodzielnie wyrabiały ciasto, odkształcały za pomocą form. Ponadto uczestniczyły w dekorowaniu kolorowymi lukrami. Drugim punktem był udział w spektaklu w „Teatrze Baj Pomorskim” – KSIĘGA DŻUNGLI. Zewnętrzna forma teatru przypomina kształt szafy – to ciekawa budowla.  Zapraszamy do naszej fotorelacji. Pozdrawiamy Mikołaja, który nie mógł być z nami, ale przywieźliśmy dla niego pierniczki.

Przejdź do treści