“Czyste powietrze wokół nas” – program przedszkolnej edukacji antytytoniowej w Smerfach

Dzieci z grupy Smerfy brały udział w programie “Czyste powietrze wokół nas” – program przedszkolnej edukacji antytytoniowej. Dzieci poznały różne źródła dymu, ich rodzaje podczas zajęć  ” Co i jak dymi?”, ” Co i dlaczego dymi”. Wykonywały plakaty o źródłach dymu, dowiedziały się o szkodliwości biernego palenia podczas zajęcia “Jak się czuję, kiedy dymi papieros?” , nauczyły się piosenki o przyjacielu Dinku, który jest wrogiem palenia, kolorowały postać Dinka. Smerfy zaprojektowały także znaczki “nie pal przy mnie”, uczyły się asertywnego zachowania w sytuacjach, gdy znajdą się w zadymionym pomieszczeniu. Dzieci stwierdziły, że nie lubią zapachu dymu papierosowego i nie zgadzają się, aby w ich obecności palono papierosy.

Opracowała: Janina Rutkowska

Przejdź do treści