Czy przedszkole jest ważne?

Baw, ucz się i rośnij z nami!

Każde dziecko to potencjalny przedszkolak – wyjątkowy i wspaniały. Czy przedszkole jest ważne w rozwoju dziecka? Oczywiście, że tak! Jest bardzo ważne. To w przedszkolu uczy się ono jak prawidłowo funkcjonować wśród rówieśników, w nim spotyka pierwsze przyjaźnie i bratnie dusze oraz rozwija społecznie. Uczy się przestrzegania reguł, odczuwania empatii, rozumienia innego człowieka i siebie. Poznaje emocje i je nazywa. To wspaniały czas pogłębienia wiedzy, poznania sukcesu, a czasem porażki. Radości i smutku w otoczeniu kolegów. Poznania, co lubi, a czego nie. Każdego dnia w przedszkolu uczy się komunikacji i kreatywności. Wszystkie te umiejętności, które zdobędzie w społeczności przedszkolnej, zaowocują w dorosłym życiu. Nauczy się decydować o sobie, troszczyć o siebie i innych, dzielić radością. Przedszkolaki rozwijają i usprawniają wszystkie sfery rozwojowe przez cały okres pobytu w placówce. Stają się odważne, sprawne, otwarte. Przedszkole to ważny etap w rozwoju dziecka. W nim mały człowiek odnajdzie swoje miejsce, a w przyszłości przywoła piękne wspomnienia, -„Adasia” i „Kasię”, o których będzie zawsze pamiętał. Przedszkole Miejskie w Lubawie daje szansę wszystkim dzieciom. Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 to pierwszy krok do sukcesu! Poznaj naszą ofertę dla Twego dziecka. Przekonaj się, że warto iść z nami tą drogą. Zatroszczymy się o Twoje dziecko by było szczęśliwe i bezpieczne. Nasze programy edukacyjne otworzą przed dzieckiem ciekawość świata.

opr. Grażyna Boczek – Przedszkole Miejskie w Lubawie 

Przejdź do treści