Cyferki w Panterkach

Siedmioro dzieci siedzi na podłodze. Pośród nich na podłodze jest cyfra 3 ułożona z klocków.

Panterki wykorzystały warzywa do utrwalania znajomości cyfr 1 i 2 oraz odkrywania zapisu cyfry 3. Dzieci przeliczały warzywa, dzieliły je pod względem koloru, układały warzywa zgodnie z ustalonym kodem. W małych grupach układały z klocków duże cyfry, utrwalając ich wygląd.

Kilkoro dzieci siedzi na dywanie, układają z klocków cyfrę 2.

Dziewczynka bierze leżącą na dywanie ilustrację marchewki. Wokół niej siedzą inne dzieci.