„BIEDRONKI” WYKONYWAŁY ZDROWĄ SAŁATKĘ WARZYWNĄ

biedronki

W piątek 16 października dzieci z grupy „Biedronki” wykonywały zdrową sałatkę warzywną. Poza znajomością walorów witaminowych dzieci z naszej grupy coraz chętniej sięgają po różnorodne owoce i warzywa. Wszystkie „Biedronki” przyniosły w tym dniu warzywne składniki do przyrządzenia pysznej sałatki, jak: ziemniaki, marchewkę, pietruszkę, groszek, kukurydzę, por, ogórki, jajka. Każdy z ochotą rwał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki potem obieraliśmy niektóre produkty. Dzieci dostały deskę do krojenia oraz nożyk i przystąpiły do krojenia, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożykiem. Na koniec wspólnie z wychowawczynią przyprawiliśmy do smaku sałatkę i przystąpiliśmy do jej degustacji. Wspólnie stwierdziliśmy, że sałatka smakuje przepysznie, zwłaszcza samodzielnie przygotowana.

opr. Joanna Gruźlewska

Przejdź do treści