BIEDRONKI NA PLENERZE MALARSKIM

03

Dnia 04.09.2015r. dzieci z grupy “Biedronki” z wychowawcą J. Gruźlewską udały się do OSiR-u, gdzie zorganizowano II tygodniowy plener malarski. Oprócz malarzy z gminy Lubawa na plener przybyli także artyści z Kaszub oraz Ukrainy. Tematyką pleneru była “Lubawa 2015 – Piękno miasta z historią w tle”, która nawiązywała do obchodów 800-lecia Ziemi Lubaskiej. Inicjatorem spotkania malarzy był rodowity Lubawianin – Roman Graszkiewicz, który oprowadził dzieci wśród obrazów dziewięciu artystów. Dzieci próbowały odgadnąć jakie ulice, zaułki i zabytki miasta przedstawiają obrazy artystów. Miały też możliwość poczuć się na chwilę malarzami, domalowując drobne elementy na powstających obrazach. Na koniec spotkania dzieci nagrodziły artystów – malarzy gromkimi brawami i pozowały do wspólnej fotografii. Opracowała: Joanna Gruźlewska

Przejdź do treści