11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – GRUPA „ŻÓŁWIKI”

Dzień 11 listopada to jedna z najważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny.

Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Dnia 09.11. 2022 r. dzieci z grupy „Żółwiki” przyszły do przedszkola ubrane w odświętnych strojach i upamiętniły rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po raz pierwszy wzięły udział w akcji Ministra Edukacji Narodowej pt. „Szkoła do hymnu” i odsłuchały hymn Polski “Mazurek Dąbrowskiego”. Po hymnie przedszkolaki odśpiewały również pieśń patriotyczną oraz recytowały wiersz. Dzień, który przeżyliśmy dumnie i z uśmiechem na twarzy, na pewno przyczyni się do kształtowania patriotycznych postaw naszych małych przedszkolaków.

Zapraszamy do obejrzenia filmu oraz zdjęć.

Zdjęcie przedstawia dzieci z grupy Żółwiki, które na tle dekoracji z okazji Święta Niepodległości recytują wiersz Cz. Janczarskiego “Powiewa flaga”

IMG

Zdjęcie przedstawia siedzących na dywanie dzieci, trzymających symbole narodowe: flagę i godło.

IMG

Zdjęcie przedstawia dzieci, które śpiewają piosenkę pt:”Polska to nasz kraj” trzymających w rękach flagę.