Znaki drogowe w grupie ‘Nied藕wiadki’ 馃惢馃惢

Dzieci 馃懅馃z grupy ‘Niedzwiaki’馃惢馃惢rozwija艂y umiej臋tno艣ci rozpoznawania r贸偶nych rodzaj贸w znak贸w drogowych: ostrzegawczych, zakazu, nakazu i informacyjnych馃毟鉀旓笍馃毇鉃★笍. Podczas spacer贸w zwr贸cili艣my szczeg贸ln膮 uwag臋 w zwi膮zku z przestrzeganiem zasad ruchu drogowego oraz kszta艂towali艣my nawyki bezpiecznego poruszania si臋 na drodze.

Takie zaj臋cia nie tylko ucz膮 dzieci rozpoznawania znak贸w drogowych, ale tak偶e rozwijaj膮 wyobra藕ni臋.

Dodatkowo, ‘NIED殴WIADKI’ ukaza艂y swoje talenty, prezentuj膮c wiersz pt.: ‘Kolorowe znaki”鉀旓笍馃毟鈿狅笍鉃★笍 Martyny Marzec

Czy jad臋 rowerem馃毑, czy jad臋 samochodem馃殫

Dziwne znaki stoj膮 na mojej drodze.

Ko艂a馃敶, prostok膮ty馃煡馃煡 oraz kwadraty馃煡,

Ka偶dy z nich pi臋knie pomalowany.

Znaki nakazu鉃★笍, zakazu 鉀旓笍i ostrzegawcze鈿狅笍,

Znaki informacyjne鈾匡笍 r贸wnie偶 s膮 mi znane,

mog臋 dzi艣 wyrusza膰 – nawet w nieznane!

Kierowcy i piesi bacznie znaki obserwuj膮

I wszyscy si臋 bezpiecznie na ulicy czuj膮鈾ワ笍

馃憦馃憦馃馃

Zapraszamy do galerii.

Dzieci s膮 na spacerze.

Dzieci s膮 na spacerze, wskazuj膮 na napotkany znak drogowy.

Ch艂opiec siedzi na dywanie pokazuj膮c kart臋 obrazkow膮 ze znakiem drogowym.

Zdj臋cie ukazuje dzieci w sali przedszkolnej. Ch艂opiec oraz dwie dziewczynki stoj膮 przed przej艣ciem dla pieszych, kt贸re jest zrobione na pod艂odze. Zadaniem dzieci jest ukazanie jak prawid艂owo przechodzi si臋 przez pasy.

Przejd藕 do tre艣ci