SPOTKANIE Z POLICJANTAMI

W środę, 18 września najstarszych przedszkolaków odwiedzili policjanci z Komisariatu Policji w Lubawie: p. Marcin Grubalski i p. Sławomir Kłosowski. Tematem spotkania było utrwalenie z dziećmi zasad ruchu drogowego oraz przypomnienie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa dzieci w przedszkolu i domu. Policjanci przećwiczyli wspólnie z przedszkolakami prawidłowe przejście przez jezdnię. Omówili zasady poruszania się po drogach pieszo i rowerem, jazdy samochodem z rodzicami, samodzielnego pozostania w domu. Przypomnieli również o konieczności noszenia elementów odblaskowych, dbania o bezpieczeństwo własne i innych oraz do kogo zwracać się o pomoc w sytuacji zagrożenia. Na pamiątkę spotkania przedszkolaki otrzymały odblaski, dzięki którym będą bardziej widoczne w czasie spacerów i wycieczek. Dzieci wręczyły Policjantom podziękowania od wszystkich przedszkolaków. Dziękujemy za poświęcony czas i cenne rady.

Na zdjęciu dzieci, panie stoją w kole i słuchają zasad bezpieczeństwa, o których mówią p. policjanci

Na zdjęciu p. policjant pokazuje dzieciom jak prawidłowo przejść przez jezdnię

Grupa Biedronki wraz z paniami i p. policjantami pozują do zdjęcia

Grupa Kangurki wraz z paniami i p. policjantami pozują do zdjęcia