Easter time – zajęcia z języka angielskiego 🇬🇧

Photo

‘Słoniki’ 🐘 🐘 ‘Papużki’ 🦜 🦜 ‘Panterki’ 🐆🐆 ‘Kangurki’ 🦘 🦘 ‘Reniferki’ 🦌🦌

Atmosfera Świąt Wielkanocych🐰🐇🐣 jest wokół Nas, a to wspaniała okazja, aby poprzez zabawy🎊 związane z tym świętem zapoznać dzieci z angielskimi 🇬🇧nazwami: wielkanocnego koszyczka, pisanki, zajączka, baranka, a przy okazji można utrwalać też inne słownictwo, np.kolory czy umiejętność liczenia.
Dzieci👦👧 poznały piosenkę pt.: “Easter freeze” z kursu Fun time BB+. Dzięki kolorowym 🟩🟨🟥🟧grafikom, które pobudzają kanał sensoryczny, dzieci 👧👦łatwiej i na dłużej zapamiętują poznane słowa, co sprawia, że stają się niezastąpione przy wprowadzaniu i utrwalaniu materiału leksykalnego. W tym przedświątecznym czasie na zajęciach języka angielskiego 🇬🇧dominowało następujące słownictwo:
Easter – Wielkanoc🐰🐣🐇
Easter eggs – pisanki🥚🥚
Easter bunny – wielkanocny zajączek🐰
Easter basket – wielkanocny koszyk🧺
a chocolate lamb – czekoladowy baranek🐑
catkins – bazie kotki.
Nie zabrakło również zdjęć upamiętniających te świąteczne dni. Zapraszamy do galerii.

IMG

Na zdjęciu widzimy trójkę dzieci, które siedzą na dywanie w sali przedszkolnej. Trzymają one kartę obrazkową, przedstawiająca bazie kotki (catkins).

 

IMG

Grupa ‘Papużki’ z napisem ‘Easter’ – Wielkanoc.

IMG

Grupa ‘Reniferki’ na zajęciach języka angielskiego.

IMG

Grupa ‘Panterki’ z napisem ‘Easter’ – Wielkanoc.

 

IMG

Grupa ‘Kangurki’ na zajęciach języka angielskiego.

IMG

Dzieci z grupy ‘Słoniki’ z napisem ‘Easter’.

Przejdź do treści