TŁUSTY CZWARTEK W GRUPIE „ŻÓŁWIKI”

Dzień jak co dzień – cóż za bzdura!

Dziś w przedszkolu pączków góra.

Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki.

I kalorii nikt nie liczy…

Cóż za święto, czy ktoś wie?

Tłusty czwartek ! Cieszmy się!!!!!!

Dbamy o nasze tradycje – te poważne, narodowe i te bardziej zabawne ale też niezwykle smaczne. Jak chociażby Tłusty Czwartek. Dzieci  z grupy Żółwiki poznały dziś tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Tworzyły własne pączki  z masy solnej i bawiły się przy tym doskonale. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków.  Były pyszne co widać było po uśmiechniętych buziach naszych łasuchów.

Zdjęcie przedstawia pozujące do wspólnego zdjęcia dzieci z grupy Żółwiki.
Na stoliku znajdują się pączki.
W tle dekoracja z napisem “Tłusty czwartek”.

Zdjęcie przedstawia dwie dziewczynki trzymające w rękach wykonane pączki z masy solnej.

n

Zdjęcie przedstawia stojące przy stoliku dzieci, które mają na głowach papierowe czapki kucharskie. Na stoliku znajdują się produkty tj. mąka , sól, woda, miska. Dzieci wykonują pączki z masy solnej.